logo

Sıkıştırılmış samandan yapılmış doğal bina panellerinin teknik özelliklerine ait potansiyeli keşfettik. Çevreci yapı çözümleri için iletişime geçin.

+90 532 179 69 81

Yeni Mah. Sönmez Sk. No:18
Büyükçekmece / İSTANBUL

TAM KONUT İNŞA HİZMETLERİ

Çevrenize ve cebinize dost, hoş, konforlu ve sağlıklı bir konutta yaşamak istiyorsanız, yapı izni alma amaçlarına yönelik bireysel projeler için tasarımlar da dahil olmak üzere tam konut inşa hizmetleri sunuyoruz.

 
Sağlıklı ve modern konut

Sağlıklı ve modern konutu, doğayı tahrip etmeyen; çevre dostu ve bölgede yaşayan insanları göz önünde bulunduran ekolojik bir konut olarak değerlendiriyoruz.

Proje hazırlama; yerleşim planı, ahşap binanın araziye doğru yerleştirimi ve çeşitli yapı ve detayların tasarımı ile ilgilidir. Ayrıca, başta ısıtma ve su hazırlama olmak üzere konutta kullanılacak enerjinin seçimine de gerekli özenin gösterilmesi, alternatif enerji kaynakları bulma felsefemizin bir parçası olarak önemlidir.

 
Doğal malzemeler

Ekonomik bir prefabrik evde ekolojik konut sağlayabilmek için doğal yapı malzemelerinin seçilmesi elzemdir. Strawpanel panelleri, bağlayıcı ajan katkısı veya kimyasal katkılar kullanılmadan mısır sapından üretilmektedir. Strawpanel panelleri yüksek basınç ve sıcaklıklar altında istenen kalınlıkta preslenir ve küf sporları ortadan kaldırılır. Böylelikle Strawpanel paneli tamamen doğal ve hijyenik bir inşaat malzemesi halini alır. Strawpanel panellerini diğer doğal malzemelerle (ahşap, keten termal yalıtım ve kil sıvalar, vs.) ile birlikte kullanıyoruz. Ahşap yapılarımızda kullanılan malzemeler zararlı SOx (sülfür oksit) veya COx (karbon oksitler) yaymamaktadır. Doğal malzemelerin difüzyon açıklığı bina içindeki iklim üzerinde pozitif bir etkiye sahip olup su buharının yapı içerisinde yoğuşmasını engellemekte ve nemliliğin düzenlenmesine yardımcı olmaktadır. Strawpanel panel, yüksek nemlilikte hacim değişikliği olmadan aşırı nemi absorbe edebilir. Ancak, nem seviyesi düştüğünde (örn. kışları) Strawpanel paneli odadaki nemi korur ve böylelikle konut sakinleri için hoş ve konforlu bir ortam yaratmak için iç mekandaki nem iklimini dengeler.

 
Düşük yatırım ve işletim maliyetleri

Örneğin evinizin yıl içerisinde ne kadar mal olacağı gibi yalnızca yatırım maliyetlerinden fazlasıyla mı ilgileniyorsunuz? Strawpanel panelin mükemmel termal yalıtım özellikleri ve yüksek ısı birikimi işlevi sayesinde, düşük enerjili ahşap yapılarımız ısıtma konusunda oldukça az enerji tüketir ve daha düşük işletim maliyetleri sağlar.

 
Kolay kurulum

Strawpanel panel sistemi, anahtar teslim veya “kendin yap” ev olmak üzere hızlı, kolay ve kuru bir yapı süreci garanti eder. Panellerin mukavemeti ve mekanik dayanıklılığı, kendi kendini destekleyen bölme duvarlarının inşasına da olanak tanır. Strawpanel panelleri çalışması kolay, istenen uzunlukta kesilerek temin edilebilir ve kolay kurulumlu olduğu için oldukça etkililerdir ve size zamandan ve paradan tasarruf etme imkanı tanırlar.

 
%100 ekolojik yapı

Yapı malzemelerinin üretilmesinden nihai imha aşamasına kadar tüm yapı süreci çevre dostudur. 1 m² başına yaklaşık 2,5 kW enerji gerektiren Strawpanel panellerin üretimi enerji tasarrufludur. Strawpanel panellerinden yapılmış bir konutun imhası da çevre dostu bir süreçtir. Strawpanel panelleri tamamen geri dönüştürülebilir. Panel sisteminden yapılan ahşap yapılar kolaylıkla sökülebilir ve parça olarak imha edilebilir. Yüzey kaplamasının çıkarılmasının ardından Strawpanel panelleri kompost haline dahi getirilebilir.
Kapsamlı hizmetler sunuyoruz

-Kurulum eğitimi dahil olmak üzere teknik danışmanlık
-Bina tasarımı

Kaba yapılardan kapsamlı anahtar teslim binaların tedarikine kadar Strawpanel panel sistemi ile konut ve ahşap binaların inşası.