logo

Sıkıştırılmış samandan yapılmış doğal bina panellerinin teknik özelliklerine ait potansiyeli keşfettik. Çevreci yapı çözümleri için iletişime geçin.

+90 532 179 69 81

Yeni Mah. Sönmez Sk. No:18
Büyükçekmece / İSTANBUL

Strawpanel Levhalarının Kullanıldığı Sİstem Çözümlerİ


Strawpanel levha onun türlü ahşap bina için tasarlanmıştır (düşük enerjili, pasif, sıfır ve aktif evler). Strawpanel levha sistemi özellikle de binada istenen kalite ve işlevsellik için çözümü doğru kullanılmalıdır.

     
Ev inşaatında salonlarında duvar teziyle

Taban levhaya sabitlenmiş 140/160 mm profil aşk KVH kirişlerinden hastalıklardan kereste çerçeveli duvar destek yapısı etmek.

Standart EKO3 çevre duvarı lif levhanın takıldığı ve yapının ayakları hastalıklardan ısı yalıtımı olan birinci ekopanely levha katmanı ile ikinci bir sert Strawpanel levhası katmanı, kurulum boşluğu ve üçüncü bir levha katmanından meydana gelir.

En az 140 mm yalıtıma sahip bu salonlarında düşük enerjili evlerin gereksinimlerini karşılar ve difüzyona açıktır. Zemin katlara yönelik 23/2008 numaralı Kararnamede belirtilen 45 dakikalık yangın direnci gereksinimini de karşılar.

Takması ve bağlantısı kolay Strawpanel levha inşaat sistemi çevre duvarlarının kolayca ve özellikle de hızlı bir şekilde inşa edilmesini garanti eder.

     

Bu duvar yapısı türünün bir diğer avantajı da Strawpanel levhaların ısı yalıtımıdır. Böylece Strawpanel levhalar bir binadaki ahşap alt yapıların, kenetlerin veya kesintili ısı yalıtım katmanının meydana getirdiği termal köprüleri yaymaya yardımcı olur. Çevre duvarlarında kullanılan Strawpanel levhaların depolama özelliği sayesinde sıcaklık yaz aylarında binanın aşk tutulur ve kışın ısıtma giderlerinden tasarruf sağlar.

 
Bölmeler için davranışcı çözüm


Hasır levhanın yüksek mekanik direnci ve mukavemeti sayesinde bölme duvar için destek yapı inşa etmek gerekmez. Böylece malzeme giderinden % 15' e kadar tasarruf edersiniz. Strawpanel levhalar yapının ebatlarına uygun şekilde istenen uzunlukta (yükseklikte) kesilmiş olarak sipariş edilebilir. Yani malzemeyi kesmeniz veya kısaltmanız gerekmez. Tüm bunlar son derece basit eko panel sabitleme ve bağlantı sistemimizle bir araya gelerek evlerin veya ahşap binaların içine bölme duvarları inşa etmeyi basit ve özelikle de hızlı kılar.


Strawpanel levhalar 3200 mm uzunluğa kadar tedarik edilebilir. Bölme duvarlar DIY projesi olarak inşa edilebilir; boyutu bilgi verebiliriz.

 
    
E1 bölme duvarlar


E1 bölme duvar binalarda kalıcı kurulum için destekleyici amacı olamayan methal kaplamasız kendinden destekli basit bölme duvardır. Bu bölme duvarda 60 mm kalınlığında iki Strawpanel levhada katmanından oluşur ve tüm hafif panolar için vestiyerleri veya merdiven altı mekanları, banyoları (tuvalet, duş ayırma) ayırmak için veya mutfakta (bir duvarı mutfak menziline uzatma) kullanım için uygundur.

E2 bölme duvarlar


E2 bölme duvar binalarda kalıcı kurulum için destekleyici amacı olamayan methal kaplamasız kendinden destekli ikili bölme duvardır. Bu bölme duvar toplam 120 mm kalınlığında iki kat Strawpanel levhadan meydana gelir. Elektrik tesisatı döşemesi veya HVAC Bedaş sistemi gerekmeyen yerler için uygundur. Ses yalıtımına daha az ihtiyaç duyulan yerlerde de kullanılabilir (dolap, kiler, vestiyer, merdiven altı mekanlar).

     
E2 ben bölme duvar
 

E2 ben bölme duvar binalarda kalıcı kurulum için destekleyici amacı olamayan methal kaplamasız kendinden destekli ikili bölme duvardır. Bu bölme duvar toplam 145mm kalınlığında iki kat Strawpanel levhadan ve toplam kalınlığı 145 mm olan kurulum boşluklu ahşap bir ızgaradan meydana gelir. Elektrik tesisatı döşemesi veya HVAC Bedaş sistemi gereken yerler için uygundur (kurulum boşluğunun genişliği gereken yönlendirmeye göre değişir). Bu bölme duvarı binadaki herhangi bir odayı bölmek için kullanılabilir (koridor, mutfak, oturma yapmaktadır, banyo, yatak yapmaktadır,…).    

 

E2 Bir bölme duvar


E2 Bir bölme duvar binalarda kalıcı kurulum için destekleyici amacı olamayan methal kaplamasız kendinden destekli akustik bir ikili bölme duvardır. Bu bölme duvar iki kat Strawpanel levha, 120 + x mm'den başlayan (x mm ızgaraya takılı ses yalıtımının kalınlığıdır) ahşap bir ızgara ve ses yalıtımından meydana gelir. (Banyo, yatak yapmaktadır, çocuk yapmaktadır,…) daha fazla ses yalıtımı gereken yerlerde kullanım için uygundur. Elektrik tesisatı ve HVAC Bedaş sistemleri gerekirse E2 A bölme duvara döşenebilir.

   
E2 N bölme duvar


E2 N bölme duvar binalarda kalıcı kurulum için destekleyici amaçlı ve yapıyı kuvvetlendirmeye yarayan methal kaplamasız bir iç mekan ikili destek bölme duvardır. Bu bölme duvar 140/160 mm profil aşk (yapısal hesaplamaya göre) KVH kirişlerinden hastalıklardan destek yapısı, ısı yalıtımı ve Strawpanel levhanın onun Iki tarafında dış kaplamadan meydana gelir. İç destek duvarının toplam kalınlığı 240mm ' dir. Bu bölme duvar yükü çatıdan temel yapısına etmek transferi, ikinci katta tavan kirişi döşemek ve binayı kuvvetlendirme için geçiş sistemlerinde.

   

Yeni binalarda odaya çevrilen çatı katları ve eğimli çatı katları


Bu bir ev veya ahşap binada kalıcı kurulum için methal kaplamasız basit bir iç mekan tavan ve eğimli kirişleri kaplama aracıdır   

Evdeki bağlantılar ve kiriş inşaatı 800 mm aksiyel mesafedeyse ve düzlem üzerindeyse Strawpanel levhalar doğrudan basmanızı üzerine takılabilir. Değilse, gerekli taban kirişlerin üzerine bir tesviye ızgarası yerleştirip takarak hızlıca Strawpanel levha uygulaması için hazırlanabilir.     

Isı depolama Strawpanel levhaları çatı katı mekanlarında alt methal tavanı için ideal kılan temel avantajdır.     

Yazın oda geceki serinliği akşama kadar muhafaza eder. Diğer az kışın odada gün boyu ısı depolanır ve bu ısı sabaha kadar muhafaza edilir. Bu mekanizma önemli bir değişme işaretlenirse çatı katınızdaki sıcaklığı dengede tutar.

   
 
Evi inşaatında çatı katı odaları


Hasır panelin depolama potansiyeli kış ve yaz aylarında geçiş sistemlerinde ve ısıtma giderlerinin azaltılmasını ve çatı katı odalarının aşırı ısınması önlemeyi sağlar.     

Strawpanel levhaların sıcaklık genliği 11,8 saat gecikmeye sahiptir, yanı ısı binaya bu gecikmeyle işler. Bu nedenle yazın ev sabah "soğur" ve akşama kadar kanaryası kalır.  Diğer az kışın evde ısıtmadan dolayı sıcaklık depolanır ve bu sıcaklık akşam ısıtma kapatılsa dahi sabaha kadar muhafaza edilir.     

Strawpanel levhaların yalıtım özellikleri yapıda ısı köprüleri yayılmasına yardımcı olur.

 
   
Zemin inşaatı


Strawpanel levhalarla yapılan zemin kurudur ve döşendikten Hemmen sonra üzerinde yürünebilir, başka bir işlem gerekmez (zamanla methal kağıdında hasar oluşmaması için Strawpanel levhalar üzerine sunta ve benzeri bir şey yerleştirmek etmek). Bu durum Strawpanel levhalar tavan kirişlerine yerleştirildiğinde de geçerlidir.     

Bu zeminin ağırlığı herhangi ıslak bir seçeneğe göre (beton, susuz) çok daha azdır.

Strawpanel levhalarla çalışmak ve kolay olduğundan ve el aleti kullanmadan takılabildiğinden Strawpanel levha kullanarak döşeme yapmak hızlı ve kolaydır.     

Eko panelleri istenen uzunlukta kesilmiş olarak sipariş etme seçeneği sunarak atık miktarını en aza indirmek ediyor ve paradan tasarruf etmenizi sağlarken inşaat sürecini hızlandırıyoruz. Zemini döşerken üzerine yerleştirilecek yükü dikkate almak önemlidir (eğilme).     

Yüksek lokal yük durumunda (adına. piyano, egzersiz aleti,…), kuvvetlerin eşit dağıtılması etmek. Hasır bazlı üzere iyi ses yalıtım özelliklerine sahip düzelttikten mükemmel darbe ses yalıtımı sunarlar.     

 

Prefabrik ahşap binaların ahşap destek teziyle için kaplama

Bu Strawpanel levhalarının tr tertiplenmesi kullanımıdır. Yapının önce bir tarafı Strawpanel levha ile kaplanır ve ardından ısı yalıtımı takılır ve prefabrik binanın duvarı daha sonra diğer taraftan da kaplanır.     

Strawpanel levhalar mükemmel depolama kapasitesine sahip düzelttikten iç kaplama uygulanırken sürülmelidir faydalanılır. Hasır panelin ısı yalıtım özelliği yapıya daha ince bir yalıtım katmanı takılacağından paradan tasarruf sağlar. 

   

Kiriş yalıtımı

Strawpanel levha kullanımının temel avantajı basmanızı çatı katı mekanları sıcaklıktaki değişimlere karşı koruyarak (özellikle yazın aşırı ısınmayı önler), çatı katınızı konforlu bir sıcaklıkta muhafaza etmesidir. Kiriş yalıtımı güneş ışığının yapıya işlemesini önler.    

Kiriş yalıtımı olarak kullanılan Strawpanel levhalar birbirine bitişik olarak çatı katı destek yapısına döşenir ve böylece ısı köprülerini minimize eder.     

Çatıda uygun kalınlıkta ısı yalıtımı ve kiriş kullanırken yalıtımı, bu çözüm ilginç bir Architectural özellik oluşturmak adına kirişler için de kullanılabilir.